Top 10 dojnej zmiany

Fot. Miguel A. Padrinan, Pexels
 1. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki; – Nie możemy pozwolić na dyktaturę lewicowo-liberalną i lewacką na polskich uczelniach.
 2. Quasi-TK wydał prowokacyjne quasi-orzeczenie, którym podpalono cały kraj, odpowiedzialnością obarczając protestujących i zwalając na nich winę za rozwój pandemii. Nadczłowieka z Jaruzelskim różni tylko brak czarnych okularów.
 3. Rząd wprowadził godziny dla seniorów w sklepikach szkolnych.
 4. Joanna Lichocka: – Spadek słuchalności Trójki – nawet jeśli jest faktem – to nie musi być prawdą.
 5. W rządzie powstała specstruktura do kontroli Zbigniewa Ziobry. Jej szefem został mózg państwa. Gabinet obraduje teraz w nowych godzinach: 23-5. Sejm w godzinach 5-6 (są to nadal godziny nocne). Walki byków w tv w g. 6-23.
 6. Sześć milionów złotych rozdała pracownikom Ministerstwa Rozwoju w ostatnim dniu swojego urzędowania była wicepremier Jadwiga Emilewicz.
 7. Piotr Gliński, minister kultury, został dodatkowo ministrem sportu. Nie znał się, teraz nie zna się podwójnie.
 8. W trudnym czasie epidemii władza wpadła na pomysł budowy gigantycznych masztów na flagi państwowe. Pasują jak pięść do nosa.
 9. Wprowadzono nową instytucję – poczekalnię dla kandydatów na członków PiS, którzy odeszli z innych partii Zjednoczonej Prawicy. Teraz w poczekalni jest Jadwiga Emilewicz.
 10. Dążyć do odwołania rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara i nie mieć swojego kandydata. Jedyną kandydatkę utrącić.
 11. Całe wakacje bawić się w przebudowę rządu i nie zauważyć, że nadchodzi druga fala pandemii. Zgodnie z zapowiedziami.
 12. Ogłosić plan budowy wielkiego lotniska i płacić swoim ludziom krocie za nicnierobienie przy projekcie. 176 osób, 24 mln zł w tym roku.
 13. Zagrozić lekarzom karami za błędy w sztuce, aby się w czasie ostrej pandemii z tego wycofać „na Samarytanina”.
 14. Utrzymywać premiera, który prawomocnie przegrał dwa sądowe procesy o kłamstwa w kampanii wyborczej.
 15. Stadiony zaczynają przekształcać w covidowe szpitale. Nie wiadomo dlaczego polowych szpitali wojskowych nie chcą stawiać jako covidowe.

Propozycje do Top 10 dojnej zmiany przyjmujemy na adres mailowy: widzianespodwawelu@widzianespodwawelu.hub.pl

1 thought on “Top 10 dojnej zmiany

Możliwość komentowania jest wyłączona.