Selekcjonerze pomóż, bo odejdzie za darmo

Kapustka2
Pierwszy etap: Powołanie 18-letniego Bartosza Kapustki z Cracovii do reprezentacji Polski.
Drugi etap: Wystawienie Kapustki w meczu z Gibraltarem, strzelony gol.
Trzeci etap: Cezary Kucharski w prasie: Przyszłość Kapustki jest za granicą
Czwarty etap: Transfer Kapustki do zagranicznego klubu w najbliższym oknie transferowym.

Model, w którym Mateusz Klich, też z Tarnowa, trafił do Cracovii, szybko do reprezentacji Polski i równie szybko za granicę, został sprawdzony i zaakceptowany zarówno przez prezesa Cracovii, jak wszystkich zainteresowanych. Ile by nie kosztowała promocja Klicha, Wolfsburg zapłacił za niego 1,5 mln euro i zapewne zbilansowało się.
Na tej samej ścieżce jest Kapustka – wtedy i teraz chodzi o zdolnych graczy, wtedy i teraz do lukratywnego transferu potrzebna jest współpraca z trenerem reprezentacji. Bez powołania i wystawienia wysuwanych piłkarzy przez selekcjonera ten myk nigdy by się nie udał.
Rozwój piłkarza po transferze nie ma żadnego znaczenia. Klich jest teraz nikim, graczem II-ligowego Kaiserslautern do 2018 r. Ma tylko 25 lat, mógłby grać w reprezentacji – wszak w niej był! Jest teraz nikim, ale agencja BMG-Sport z Libiąża prowizyjnie wycyckała na nim już spore profity, wszak transfery i wypożyczenia kosztowały kluby w sumie 2,8 mln euro.
Cezary Kucharski mówi, że przyszłość Kapustki jest za granicą. Agenta i Cracovię już ręce swędzą. Udowodnione jest jednak, że najlepszy czas na takowy transfer to 22-23 lata. Zbyt młodzi ludzie z Polski za granicą przepadają z kretesem. Nie te mózgi. Tymczasem kontrakt Kapustki wygasa w grudniu 2016 r. Trzeba sprzedać, aby nie odszedł za darmo.

Ile by nie kosztowała promocja Klicha, Wolfsburg zapłacił za niego 1,5 mln euro i zapewne zbilansowało się.

Szkoda, że okno się zamknęło, bo Kapustka w tym trybie już byłby za granicą. Specyficznie wolny rynek. Kapustka już jest na 5. miejscu w tabeli wartości agencji CK Sport Management. U Kucharskiego prowadzi Lewandowski (50 mln euro), niżej są Żyro 2 mln euro, Kucharczyk (Legia) 1,5 mln euro, Kosecki 500 tys. euro.
PS Niedawno w finale MP juniorów Wisła wygrała na Cracovii 10-0. Eksjuniorzy Wisły się rozmyli, Kapustka jest w reprezentacji Polski i lada moment zagra za granicą. Może nawet po drodze podpisze nowy kontrakt z Pasami aby podnieść wysokość kwoty odstępnego.
Krzysztof Mrówka