Pomyślne wieści z kosmodromu!

Rys. Digger

Ruszyły prace nad wdrożeniem programu „Księżyc 2021”. Pierwszym etapem jest zbudowanie rakiety zdolnej do przeniesienia na Srebrny Glob załogi wybranej spośród najsprawniejszych żołnierzy WOT. 

Załoga ma sprawdzić warunki do budowy na Księżycu Mauzoleum Smoleńskiego, poświęconego Żołnierzom Wyklętym, poległym w katastrofie Tupolewa 154M pamiętnego kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Poza tym polscy lunarianie mają przynieść na Ziemię próbki kosmicznego pyłu, potrzebnego do ozdobienia Kaplicy Nowego Tysiąclecia Chrztu Polski z Kolan Powstałej na terenie Radia Maryja.

Pierwsza z serii rakiet Jarozbaw jest prawie gotowa, brakuje tylko obliczeń statyczno-aerodynamicznych, silnika, paliwa i urządzeń sterujących. Jest to jednoczłonowa maszyna, o projektowanym ciągu 1000 nanodżuli na milimetr słupa rtęci, zdolna do pokonywania wielkich przestrzeni kosmicznych. Polska będzie produkować takie pojazdy seryjnie w Mielcu. Na ceremonii chrztu rakiety Jarozbaw-1 obecna była delegacja partyjno-rządowa z wicepremier Szydło na czele. Poświęcenia dokonał Jego Ekscelencya ks.Biskup Marek Jędraszewski z Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Nadał  Adolf Komurek

Na rycinie moment wyprowadzania rakiety Jarozbaw-1 z hangaru aeroklubu krośnieńskiego, gdzie maszyna została skonstruowana z resztek maszyn rolniczych pozostałych po tamtejszym składzie maszyn PGR.

1 thought on “Pomyślne wieści z kosmodromu!

Możliwość komentowania jest wyłączona.