Policja przebrana, czyli gęba przyprawiona dziennikarzom

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA

Policja przebrana za dziennikarzy (z napisem FOTO i MEDIA na kamizelce) interweniowała na stadionie Ruchu i zatrzymywała chuliganów. To skandal.

Nie jest skandalem interwencja i zatrzymywanie. To zadanie policji.

Skandalem ze strony Ruchu jest wydanie takich kamizelek policjantom. Kto dał na to zgodę, niech wie, że pseudokibice następnym razem mogą obić prawdziwych fotoreporterów/dziennikarzy.

Skandalem ze strony policji jest podszywanie się pod fotoreporterów/dziennikarzy. Odkryli się podczas zadymy i cała mistyfikacja wzięła w łeb. Przy okazji zadenuncjowali ludzi prasy, wystawili ich na bandyterkę, zniszczyli równowagę i zaufanie trybun do dziennikarzy – do tej pory dziennikarz znaczyło dziennikarz, fotoreporter był fotoreporterem. Na to, co zrobiła policja nie ma zgody.

Za powyższe nadużycie i łamanie prawa odpowiada policja. Za policję w Polsce odpowiadają wiceminister spraw wewnętrznych (ten od pokazywania w telewizji, że komendant główny policji za czasów PO miał w gabinecie telewizor, garderobę i łazienkę) oraz minister spraw wewnętrznych.

Jarosław Zieliński, wiceminister SWiA

Krzysztof Mrówka

 

1 thought on “Policja przebrana, czyli gęba przyprawiona dziennikarzom

  1. Jak to było w „Rozmowach kontrolowanych”? „Iść do ludzi, magazyny pełne są przebrań. Mikołajów, właśnie teraz mają okres” – czy jakoś tak (Opania).
    Przebierajmy się za policję. I np. zróbmy sklep z alkoholem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.