Oszust przyznał się do winy


Fot. Wisła SA

Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące zakupu akcji Wisła Kraków SA. W toku tego postępowania, na polecenie prokuratora, funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania Jakuba M.
Wczoraj (15 marca 2017 roku) prokurator przedstawił Jakubowi M. zarzut dokonania oszustwa. Dotyczy on posłużenia się sfałszowaną gwarancją bankową oraz sfałszowanymi listami intencyjnymi. Doszło do tego w 2016 roku podczas dokonywania transakcji zakupu akcji Wisły Kraków SA. W ten sposób podejrzany Jakub M. doprowadził ówczesnego właściciela Wisły Kraków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4 milionów 700 tysięcy złotych.
Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.
Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – poręczenie majątkowe w kwocie 70 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w oparciu o zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone przez pełnomocnika pokrzywdzonej spółki pod koniec września 2016 roku.

KOMENTARZ
Cóżeś uczynił swojej Wiśle, Bogusławie Cupiale…
Nie zapomnijmy też o dziwnej roli, jaką odegrał w tej sprawie Marek Citko, b. reprezentant Polski, radny sejmiku województwa podlaskiego z listy PiS. Od 23 lipca 2016 r. do 18 sierpnia 2016 r. z Jakubem M. był właścicielem Wisły i pełnił w niej funkcję dyrektora sportowego.
Krzysztof Mrówka

Latem na oficjalnej stronie Citko razem z Jakubem M. pomieścił taką oto deklarację (za ataki śmiechu prowadzące do konwulsji nie odpowiadam):
„Jesteśmy dumni, że możemy już jako właściciele ogłosić przejęcie 100 proc. akcji klubu Wisła Kraków – jednej z najbardziej utytułowanych i najlepszych polskich drużyn w historii. Zapewniamy, że mamy ambitne i długoterminowe plany związane z klubem. Podejmiemy wszelkie niezbędne wysiłki, aby przywrócić Wiśle należne jej miejsce. Naszym celem jest, aby Wisła znów zaczęła liczyć się w walce o tytuł Mistrza Polski.
Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Interem Mediolan czy FC Barcelona. Wierzymy również w zbudowanie dobrych relacji z kibicami Białej Gwiazdy, stanowiących integralną część naszego klubu.
Mamy swoją wizję przyszłości Wisły i jesteśmy gotowi od razu przystąpić do pracy nad jej wdrażaniem. Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju, zarówno sportowego, jak i finansowego. Za kluczową kwestię, wymagającą naszej interwencji uważamy poprawę zarządzania klubem, szczególnie w obszarze administracyjnym oraz finansowym”.